Mi jellemzi a fasciát, ezt a csodálatos rendszert?
A kutatások igazolták a feltevést, miszerint a fascia esetében nem kevesebbről, mint az egész testet behálózó, alapvető létfontosságú rendszerről van szó.
A fascia, a legnagyobb kiterjedésű érzékszervünk, mely életfontosságú, állapota pedig alapvetően meghatározza az életfunkcióink minőségét a keringési és idegrendszerrel együtt.
Az embrionális fejlődésünk kezdeti szakaszában a fascia alakul ki, megelőzve a szerveink kifejlődését. Szerveink, végtagjaink ezekbe a fasciális „csomagokba” épülnek bele. Ha ez a folyamat valamely okból sérül, az embrió további fejlődése nem lehetséges.
A fascia hálózat
A fascia behálóz, és összeköt mindent mindennel, így közvetlenül hat a mozgásunk minőségére. De a bőr alatti kötőszövet réteg tartalmazza az érzékelő idegvégződéseink 85-95 %-át is. Ez a 100 milliónyi! érzékelő idegvégződés alapvető információkat közvetít az agyunk számára, a mozgásrendszerünk koordináláshoz.
Az emberi testet 90 %-ban vizes állapotú fascia alkotja. Ebból adódik, hogy a fascia egyik legnagyobb ellensége a vízhiány.
Mi történik, ha a fascia elveszíti a rugalmasságát?
A fascia másik nagy ellensége a mozgáshiány.
-
-
- A mozgásunk is korlátozottá válik, mint amikor szűk ruhában próbálunk mozogni,
- egyúttal az agyunk számára közvetített “kép” sem lesz tiszta és világos, ami a koordinálásban okoz nehézséget.
-

Az agyunk vészjelzése
A nem megfelelő minőségű gyógyulás az oka, hogy az akut állapot krónikussá válhat.
Mi az az adhézió a fasciában?

Miért fontos, hogy mozogj?
+1 egy fontos érv a mozgás mellett
Adaptáció
USE IT OR LOSE IT!
-
-
- A testünk “elfelejti” hogyan tudja a mozgásokat biztonságosan, sérülésmentesen kivitelezni, könnyebben ér bennünket baleset, megbotlunk, elesünk, rándulunk, meghúzódunk.
- A fájdalom pedig, a már említett okok miatt tovább rombolja, szűkíti a mozgáskészségünket.
-

Mert ahogy egy jól összerakott gépezetben, ha elmozdítunk egy alkatrészt, csak idő kérdése, ez mikor fog a működésében megmutatkozni, és kárt okozni.
A vállizületünk „sikolya” is hallható, ha eléggé figyelünk magunkra.
A mozgásszervi panaszokból nem azért lett mára népbetegség, mert ez „a korral jár”, hanem azért, mert gyakran minden más fontosabb számunkra, mint hogy a testünk még halk figyelmeztetéseire reagáljunk. Hogy az autó példánál maradjak, amikor halljuk, hogy kopog a kerék, de megyünk tovább, míg már a futóművet is cserélni kell.
Mitől lesz jobb?
A nem a funkciójának megfelelő használat adhéziókat, az adhéziók disztorziókat, a disztorziók pedig diszfunkciókat okoznak!
Fontos, hogy
mielőbb, még adhezív állapotában észrevegyük és megállítsuk a folyamatot, mielőtt súlyosabb, az életminőségünkre is kiható állapothoz vezet,
a fascia tulajdonságait és igényét szem előtt tartsuk és annak megfelelően alakítsuk a szokásainkat.
Mindezzel az életünket, egészségünket közvetlenül befolyásoljuk.
Az általam tartott gerinctréninget ez a fasciális szemlélet hatja át, azért tudunk erőlködés nélkül, könnyedén és gyorsan eredményt elérni.
És hívd számunkat
+36204656033